Pierwsza pomoc cz.8 – wychłodzenie

pierwsza pomoc wychłodzenie

Pierwsza pomoc w przypadku wychodzenia organizmu

Organizm noworodka łatwo ulega wychłodzeniu, może być to niebezpieczne ze względu na słabo wykształconą autoregulację temperatury ciała u noworodka. W skrajnych przypadkach może rozwinąć się stan ciężkiej hipotermii, czyli znacznego obniżenia temperatury ciała.

Co należy zrobić w przypadku wychłodzenia ?

Utrata ciepła może być spowodowana przez różne czynniki, ale najczęściej przyczyną jest niska temperatura powietrza. Dlatego podstawową rzeczą o jakiej należy pamiętać, jest właściwy ubiór noworodka. Ze względu na to, iż przez głowę straty ciepła są największe, zawsze trzeba pamiętać o czapeczce dla noworodka. Również bardzo pomocna, przy udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku wychłodzenia,  jest folia termoizolacyjna (mająca zastosowanie w ratownictwie dorosłych i ratownictwie wysokogórskim).

Na zajęciach prowadzonych w „Szkole dla Rodziców” w Poznaniu omawiane są zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone są Klinice Neonatologii UM w Poznaniu, wstęp wolny; więcej informacji znajdziecie Państwo w  Szkole dla Rodziców.

Jak powinna wyglądać udzielanie pierwszej pomocy w stanie wychłodzenia organizmu noworodka ? Jak używać foli termoizolacyjnej ? Na pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy w przypadku wychłodzenia odpowiedzi udzieli dr Adam Maciej Pietrzyk, specjalista anestezjolog i specjalista medycyny ratunkowej na filmie: pierwsza pomoc cz.8 – wychłodzenie:

pierwsza pomoc, pierwsza pomoc

Zapisz się na newslettera-otrzymasz za darmo ebooka o procedurach w neonatologii
Standard Świadczenia Usług Medycznych "Neonatologia"
Po prawej stronie wpisz swój adres e-mail i kliknij DOSTĘP ZA DARMO. Otrzymasz wtedy darmowego ebooka o obowiązujących aktualnie standardach świadczenia usług medycznych z zakresu neonatologii. Życzymy miłej lektury.

,

KONTAKT

Kontakt możliwy jest przez Twittera lub FeedBurnera. Poniżej proszę wybrać ikonę :

Comments are closed.