Szpital Wielospecjalistyczny ul. Kościuszki 1 44-100 Gliwice

gliwice szpital wielospecjalistycznySekretariat Szpitala tel. 32 2319049  Centrala Szpitala tel. 32 2382091 do 95 fax 323316584

ODDZIAŁ  FIZJOLOGII, PATOLOGII  i  INTENSYWNEJ  OPIEKI  NOWORODKÓW : ordynator – dr n. med. Grażyna Buczyńska; z-ca ordynatora dr n.med. Beata Sadownik. Oddział zapewnia całodobową opiekę nad matką i dzieckiem w systemie „rooming in”, w tym zapewnienie całodobowe karmienia na żądanie – realizuje program „10 kroków” do udanego karmienia piersią i w związku z tym posiada tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku”; w ramach funkcjonowania oddziału możliwa jest do przeprowadzenia diagnostyka i leczenie chorych noworodków, bez konieczności transportu do innych szpitali. W szpitalu działa Poradnia Patologii Noworodka, zapewniająca wysokospecjalistyczną opiekę medyczną noworodkom i niemowlętom wymagającym obserwacji rozwoju, diagnostyki i leczenia z zastępujących powodów:  niedotlenienie okołoporodowe; urazy okołoporodowe; zaburzenia oddychania; wcześniactwo; hipotrofia wewnątrzmaciczna; zakażenia okołoporodowe; żółtaczki; stany niedoborowe;wady wrodzone.ODDZIAŁ GINEKOLOGII, POŁOŻNICTWA i PATOLOGII  CIĄŻY : ordynator – dr n. med. Stanisław Dąbrowski; z-ca ordynatora – lek. med. Anna Mucha. W skład całego oddziału wchodzą: Oddział Ginekologii – w ramach funkcjonowania oddziału wykonywane są: operacje ginekologiczne; zabiegi laparoskopowe – wykonywana jest laparoskopia diagnostyczna, laparoskopia operacyjna do której zaliczamy: operacje ciąży pozamacicznej, diagnostykę leczenia niepłodności, operacje cyst i torbieli jajników, operacje korygujące wady macicy. Stosowane są nowoczesne metody operacyjne w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu z użyciem specjalnych taśm. Oddział Położnictwa – w ramach funkcjonowania oddziału zapewniony jest pobyt matki z dzieckiem w kameralnych 2 – osobowych salach, dostępne są sale o podwyższonym standardzie 1 – osobowe z własnym węzłem sanitarnym; na oddziale realizowana jest promocja i wspieranie karmienia naturalnego, działalność prowadzi przyszpitalny punkt poradnictwa laktacyjnego. Oddział Patologii Ciąży – oddział dysponuje nowoczesnym sprzętem USG i KTG, dzięki czemu możliwe jest , monitorowanie i prowadzenie ciąży zagrożonej, przenoszonej i wysokiego ryzyka. Możliwe jest także monitorowanie i leczenie choroby współistniejącej z ciążą (cukrzyca, nadciśnienie, cholestaza, choroby serca); wykonywane są wysokospecjalistyczne procedury takie jak np. leczenie niewydolności cieśniowo-szyjkowej, badanie obrazowe typu Doppler. Sala Porodowa wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia: imersję wodną; porody w wodzie; porody naturalne; porody rodzinne; znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu; znieczulenie zewnątrzoponowe do cięcia cesarskiego; prowadzenie porodów z zastosowaniem podtlenku azotu ( gaz rozweselający); zapewniona jest opieka nad matką i dzieckiem w całodobowym systemie „rooming in”.

Zapisz się na newslettera-otrzymasz za darmo ebooka o procedurach w neonatologii
Standard Świadczenia Usług Medycznych "Neonatologia"
Po prawej stronie wpisz swój adres e-mail i kliknij DOSTĘP ZA DARMO. Otrzymasz wtedy darmowego ebooka o obowiązujących aktualnie standardach świadczenia usług medycznych z zakresu neonatologii. Życzymy miłej lektury.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Poniżej napisz swój komentarz: