Najmniejsze wcześniaki

najmniejsze wcześniaki

Noworodek z masą ciała 269 gramów czyli naprawdę najmniejsze wcześniaki

Melinda Star Giudo przyszła na świat 30 sierpnia 2012 roku w szpitalu w Los Angeles (USA) z masą ciała zaledwie 269 gramów. Po porodzie była niewiele większa niż dłoń jej mamy. najmniejsze wcześniakiJest trzecim na świecie dzieckiem z tak małą urodzeniową masą ciała, które przeżyło. Poród odbył się drogą cięcia cesarskiego w 24 tygodniu ciąży, o 16 tygodni za wcześnie, z powodu nadciśnienia tętniczego, na które chorowała w czasie ciąży matka dziecka Haydee Ibarra. Po porodzie Melinda wymagała intensywnej opieki lekarskiej 24 h/dobę.

STAR BABY

Doktor Rangasany Ramanathan twierdzi, iż było to najmniejsze dziecko na oddziale w przeciągu ostatnich 30 lat i uważa Melindę za „STAR BABY”.

Lekarze zamierzają dokładnie oceniać jej stan zdrowia przez najbliższe sześć lat. Dopiero po tym czasie będzie można wypowiadać się na temat przyszłego rozwoju dziecka.

Całą relację ze szpitala można obejrzeć w poniższym materiale filmowym:

Wyjście Melindy ze szpitala również spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dziennikarzy, co można zobaczyć poniżej:

najmniejsze wcześniaki, najmniejsze wcześniaki, najmniejsze wcześniaki, najmniejsze wcześniaki
Zapisz się na newslettera-otrzymasz za darmo ebooka o procedurach w neonatologii
Standard Świadczenia Usług Medycznych "Neonatologia"
Po prawej stronie wpisz swój adres e-mail i kliknij DOSTĘP ZA DARMO. Otrzymasz wtedy darmowego ebooka o obowiązujących aktualnie standardach świadczenia usług medycznych z zakresu neonatologii. Życzymy miłej lektury.

, ,

KONTAKT

Kontakt możliwy jest przez Twittera lub FeedBurnera. Poniżej proszę wybrać ikonę :

Comments are closed.