Etyka a Praktyka Medyczna w Perinatologii i Pediatrii

praktyka medyczna w perinatologii

Studium 2-letnie: ETYKA a PRAKTYKA MEDYCZNA w PERINATOLOGII i PEDIATRII

Organizatorzy: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie oraz Uniwersytet Paris-Est Marne-la-Vallée w Paryżu

Kierownik studium: prof. nadzw. dr hab. med. Magdalena Rutkowska – lekarz

Sekretarz merytoryczny: dr Sławomir Szczepaniak – filozof

Czas i miejsce zajęć: zajęcia odbywać będą się w Instytucie Matki i Dziecka raz w miesiącu (w piątek) w godz. 10.00-18.00; początek zajęć: kwiecień 2013; zakończenie: kwiecień 2015; przerwa wakacyjna: lipiec-wrzesień.

Kandydaci na studium: kandydatami mogą być lekarze, z co najmniej trzyletnim stażem praktyki (w specjalności: neonatologia, pediatria, anestezjologia, onkologia dziecięca, ginekologia i położnictwo, psychiatria, medycyna ratunkowa, transplantologia, radiologia, kardiologia, kardiochirurgia), jak i pielęgniarki, położne, rehabilitanci, technicy medyczni, jak również, ze studiów poza medycznych i paramedycznych, osoby, które, rozumiejąc znaczenie problematyki etycznej w pediatrii, uznały za wskazane pogłębić i usystematyzować swą wiedzę oraz dokonać krytycznej weryfikacji własnych intuicji moralnych, zainteresowane etyką medyczną np. psycholodzy, filozofowie.

Cele 2-letniego studium to: przeprowadzenie krytycznej analizy filozoficzno-etycznej nad głównymi praktycznymi problemami, przed którymi staje dziś środowisko medyczne w szeroko rozumianej pediatrii i perinatologii; wypracowanie narzędzi refleksji koniecznych do właściwego podejmowania decyzji w sytuacjach trudnych z punktu widzenia etycznego; przygotowania kadry pracowników naukowych gotowych do rozwiązywania problemów medycznych w zakresie etyczno-moralnym.

Zasady naboru i bliższe informacje dostępne są w: informatorze 2-letniego Studium „Etyka a praktyka medyczna w perinatologii i pediatrii”.

Praktyka Medyczna w Perinatologii, Praktyka Medyczna w Perinatologii, Praktyka Medyczna w Perinatologii, Praktyka Medyczna w Perinatologii, Praktyka Medyczna w Perinatologii
Zapisz się na newslettera-otrzymasz za darmo ebooka o procedurach w neonatologii
Standard Świadczenia Usług Medycznych "Neonatologia"
Po prawej stronie wpisz swój adres e-mail i kliknij DOSTĘP ZA DARMO. Otrzymasz wtedy darmowego ebooka o obowiązujących aktualnie standardach świadczenia usług medycznych z zakresu neonatologii. Życzymy miłej lektury.

, , ,

KONTAKT

Kontakt możliwy jest przez Twittera lub FeedBurnera. Poniżej proszę wybrać ikonę :

Comments are closed.